بررسی تاثیر افزایش سرمایه بیمه کوثر بر عملکرد شرکت

 بانکداری ایرانی – در راستای هماهانگی با دستورالعمل‌ها و قوانین  بیمه مرکزی ،  بیمه کوثر سرمایه خود را در سال ۹۵ به رقم ۲۵۰۰ میلیارد ریال مورد نظر بیمه مرکزی خواهد رساند . و با توجه به افزایش تعداد سهام جدید سود شرکت به رقم ۲۲۹ ریال می رسد .
به گزارش بانکداری ایرانی ، بر مبنای مصوبه هیات وزیران در مورخ  ۱ مرداد سال ۱۳۹۱  شرکت‌های بیمه ‌ای باید چهت پوشش انواع بیمه نامه ها سرمایه حداقل ۲۵۰۰میلیارد ریالی را تامین کنند. در واقع فزایش سرمایه شرکت‌های بیمه به منظور افزایش ظرفیت شرکت‌ها برای قبول ریسک آنهاست و تامین شرایط لازم جهت گسترش فعالیت های بیمه اتکایی کشور به منظور کاهش میزان خروج ارز و کاهش ریسک های سیاسی مرتبط با صنعت همچون ریسک تحریم های سیاسی و اقتصادی کشور و حرکت به سمت خود کفایی در بیمه های اتکایی  و   حفظ نسبت توانگری مالی مطلوب با توجه به آیین نامه مصوبه شورای عالی بیمه  و درنهایت  گسترش شبکه شعب بیمه و افزایش اعتماد عمومی به شرکت  و در نتیجه افزایش سهم بازار شرکت در صنعت بیمه  است .
بر اساس این ابلاغیه  بیمه کوثر در نظر دارد در سال ۹۵ سرمایه خود را از  ۱۴۰۰ میلیارد ریال به ۲۵۰۰میلیارد ریال برساند. این افزایش سرمایه توانست ، سرمایه گذاری و نقدینگی و ریسک شرکت را تقویت کند.
 شرکت بیمه کوثر برای سه ماهه ابتدای سال ۹۵ توانست ۸۰ ریال معادل ۳۵درصد از سود پیش بینی سالیانه را پوشش دهد. نکته جالب توجه سود عملیاتی شرکت بر اساس سرمایه ۲۵۰۰ میلیارد ریالی است که به رقم ۲۲۸ ریال رسید ونشان از عملکرد مناسب شرکت است .
در این دوره سه ماهه بیمه کوثر توانست درآمد خود از محل حق بیمه را تا ۲۵ درصد پوشش دهد و بر این اساس نسبت به دوره مشابه در سال گذشته بیش از ۲۰ درصد رشد را تجربه کند.این درآمد بر اساس حق بیمه ۲٫۴۶۲٫۹۸۰ میلیون ریالی بوده که در سه ماهه  صادر شده و نسب به سال قبل ۲۳ درصد رشد داشته است.
بیمه کوثر در خرداد ماه سال ۹۵ موجودی نقد شرکت را تا ۱۵ درصد افزایش داده و از رقم ۷۸۶٫۴۷۰ میلیون ریال در پایان سال ۹۴ به رقم ۹۰۶٫۹۲۶ میلیون ریال در سال ۹۵ رساند.در کنار افزایش نقدینگی سرمایه گذاری بلند مدت بیمه کوثر نیز ۶۵ درصد افزایش یافته و از رقم ۱٫۳۹۳٫۹۶۴ میلیون ریال به رقم ۲٫۲۹۴٫۵۹۰ میلیون ریال رسید .

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: