آیا صنعت بیمه می تواند نیازهای رو به افزایش کشاورزان را تامین کند.

متخصصان بیمه کشاوری در بزرگترین قاره جهان برای برگزاری سومین کنفرانس “بیمه کشاورزی آسیا” گردهم می آیند.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو،،، سومین کنفرانس بیمه کشاورزی بیستم و بیستم و یکم ماه جاری میلادی در هتل “ماندرین” سنگاپور با شعار “استراتژی فعال برای پوشش نیازهای بازار” با حضور مدیران ارشد این صنعت برگزار می شود.

طبق گزارش‌های منتشر شده، کشاورزی در بزرگترین قاره جهان رو به گسترش است اما تحمل مقاومت در برابر بلایای طبیعی و شرایط بد آب و هوایی را ندارد. همچنین تحقیقات و نوآوری در محصولات نیز در این قاره به شدت رو به تکامل است.

امروزه، کشاورزان از راههای جدیدی برای پوشش محصولات خود استفاده می کند و در این مسیر از ارائه محصولات خلاقانه، کانال های جدید توزیع و تکنولوژی های پیشرفته بهره می برند. در چنین شرایطی بخش کشاورزی به دنبال کمک شرکت های بیمه برای مدیریت ریسک های موجود و رویاروی با بلایای طبیعی از جمله بارش شدید باران یا خشکسالی هستند.

در این گزارش آمده است که به همین دلیل کارشناسان منطقه ای قصد دارند در این نشست دو روزه راه های کمک به کشاورزان را از طریق ارائه پوشش های متنوع بیمه ای بررسی کنند. یکی از اصلی ترین موضوعاتی که در این همایش مطرح می شود آن است که آیا صنعت بیمه می تواند نیازهای رو به افزایش کشاورزان را تامین و زمینه رشد بخش کشاورزی را مهیا کند.

برخی از تحلیلگران منطقه ای بر این باورند، بازار آسیایی بخش بیمه کشاورزی به مرحله شکوفایی رسیده است و اکنون زمان تغییر بازی به نفع بیمه گران است.

آسیا بیشترین میزان وقوع بلایای طبیعی را دارد که هزینه اقتصادی آن به بیش از ۱۲ درصد تولید ناخالص داخلی این قاره بالغ می ‌شود. ترکیب رشد سریع، توسعه اندک و میزان بالای فعالیت لرزه ‌ای باعث می شود حتی توسعه ‌یافته‌ترین کشورها هم در معرض خطر باشند.

با وجودی که بلایای طبیعی عامل خطرزای مهمی برای شرکت‌ هایی است که در خارج سرمایه ‌گذاری می‌ کنند، گستردگی زیان ‌های این بلایا مانع بزرگی سر راه شرکت‌ های بیمه است. در نتیجه در آسیا که حجم زیان بلایای طبیعی بین سال ‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۲ حدود ۱.۲ تریلیون دلار بود، فقط ۱۱۱ میلیارد دلار آن با بیمه پرداخت شد. مخاطرات بزرگ را معمولا بخش دولتی بیمه می ‌کند.

آمار بانک جهانی نشان می ‌دهد بلایای طبیعی بین سال‌ های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۲ زیان‌های بالغ بر ۱۰ درصد تولید ناخالص جهان در سال ۲۰۱۰ به بار آورد. بیشتر این زیان‌ ها در کشورهای دارای اقتصادی نوظهور بود که گسترش سریع دارایی ‌های ملی، زیربنا و سرمایه ‌گذاری را پشت سر می ‌گذاشتند و آماده مدیریت پیامدهای این حوادث نبودند.

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: